• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

FM LOGISTIC optimalizovala proces inventury

FM LOGISTIC a Hub One  ZVEŘEJNILI PRVNÍ VÝSLEDKY TECHNOLOGIE INVENTORY VIEWER, ŘEŠENÍ, KTERÉ MINIMALIZUJE POTŘEBU LIDSKÝCH ZDROJŮ

Inventura skladových zásob, ať už z daňového důvodu, nebo z důvodu průběžné kontroly, vyžaduje vynaložení nemalých prostředků, především v oblasti lidských zdrojů. Často je nutné zajistit I externí pracovní síly.

Hub One, poskytovatel B2B služeb v oblasti informačních a komunikačních technologií a FM Logistic, přišli před rokem s technologickou novinkou v podobě “prohlížeče zásob”; automatizovaným řešením, které snížilo nároky inventurního procesu na lidské zdroje na minimum. Řešení, které vyvinul Hub One na míru potřebám FM Logistic, bylo úspěšně testováno v několika jejích skladech.

více >>
Florian Uhde (vlevo) a Christopher Krey (vpravo) z laboratoře pro virtuální konstrukci v oddělení IT koncernu Volkswagen si prohlížejí konstrukci podvozku aktuálního modelu Golf .

Jak Volkswagen virtuálně vyvíjí automobily budoucnosti

Laboratoř pro virtuální konstrukci „Volkswagen Virtual Engineering Lab“ ve Wolfsburgu je zaplavena jasným denním světlem. Svítí v ní dva tucty monitorů, na některých jsou grafická zobrazení, na jiných jsou vidět stovky řádků zdrojového kódu. Uprostřed místnosti stojí model Golfu z modelářské hmoty v měřítku 1:4. Frank Ostermann si model prohlíží, pak změní kola, vymění zadní světlomety, upraví vnější zpětná zrcátka. Ostermann mění design gesty a hlasovými povely. Díky rozšířené realitě je to všechno otázkou několika sekund. Potřebný software vyvinula laboratoř pro virtuální konstrukci. Její tým by tak mohl způsobit revoluci ve způsobu práce designérů a inženýrů.

více >>
ilustrační foto

cargo-partner: 10. výročí působení ve střední Číně

Společnost cargo-partner, poskytovatel mezinárodní dopravy, logistiky a souvisejících informačních technologií působí v asijsko-pacifické oblasti již od roku 2004 a ve střední Číně od roku 2006. V letošním roce cargo-partner rekapituluje svou činnost a úspěchy dosažené v Asii za uplynulých deset let.

více >>
ilustrační foto

Luca de Meo: „Naše vozy budou od příštího roku vybaveny konektivitou budoucnosti“

SEAT odhaluje na kongresu MWC (Mobile World Congress) svou vizi budoucnosti osobní automobilové dopravy v podobě digitálního „ekosystému“, který umožňuje vytvářet nové vztahy mezi vozem, řidičem a jejich prostředím. Předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo představil dnes nejdůležitější plody vývoje v oblasti konektivity a oznámil, že se tyto inovace objeví ve výbavě vozidel značky SEAT v letech 2018 až 2019.

více >>
nové paletové vozíky Linde

Linde Material Handling představila novou generaci paletových vozíků s obsluhou na vozíku

Společnost Linde Material Handling, přední evropský dodavatel manipulační techniky a skladových řešení, uvedla na trh nové nízkozdvižné paletové vozíky Linde T14 S, T20 S / SF a T25 S / SF s obsluhou na vozíku, s rozsahem nosnosti od 1,4 do 2,5 tuny. Nová generace paletových vozíků nabízí výrazně lepší komfort obsluhy, užší podvozek a celou řadu dalších funkcí, které zajistí ještě vyšší výkon a nižší spotřebu energie. Díky svému kompaktnímu designu snadněji manévrují na ložných plochách nákladních aut nebo při blokovém ukládání palet ve skladech.

více >>

ComGate se stal členem evropské aliance Fulfillment for Europe

ComGate, a.s., česká společnost se zaměřením na služby outsourcingu obsluhy zákazníků, vstoupila do evropské aliance Fulfillment for Europe (F4E). Zadavatelé společnosti ComGate mohou nově snadno expandovat do dalších zemí s lokální logistickou podporou a místní obsluhou nakupujících. Klienti dalších členů aliance pak mohou stejným způsobem využívat služeb ComGate pro obsluhu kupujících v Česku, Slovensku a Maďarsku.

více >>
Ben Maudling

BEN MAUDLING VEDE SAVILLS V ČECHÁCH A NA SLOVENSKU

Mezinárodní poradenská společnost Savills pověřila Bena Maudlinga zřízením poboček této firmy v České republice a na Slovensku. Otevřením kanceláří v obou zemích firma pokračuje ve své expanzi v regionu střední a východní Evropy. 

více >>
logo Amazon

Amazon letos plánuje v České republice vytvořit více než tisíc nových pracovních míst

Amazon letos plánuje v České republice vytvořit více než 1 000 nových pracovních míst. Ty budou určené pro lidi s různými zkušenostmi, vzděláním a dovednostmi – od inženýrů, analytiků a specialistů HR až po absolventy vysokoškolského studia či pracovníky bez jakýchkoli specifických zkušeností. Amazon otevře nové pozice jak v pražské korporátní kanceláři v Dejvicích, tak ve dvou logistických centrech v Dobrovízi.

více >>
ilustrační foto

FM LOGISTIC představuje inovativní řešení pro vychystávání internetových objednávek

Ruku v ruce s rozvojem e-commerce od počátku 21. století, se neustále zvyšují nároky spotřebitelů. Podle nedávné studie, 45% e-shopů uvedlo, že jim zpracování objednávky, do okamžiku jejího předání dopravci, trvá vice než čtyři hodiny. Přitom 58% lidí nakupujících přes internet, chce své zboží ten samý den.

Proto vyvinula FM Logistic, ve spolupráci s partnerskou společností Balea, nástroj, který zjednodušuje vychystávání e-shopových objednávek: vozík e-Shopeur.

více >>
ilustrační foto

DPD hlásí 16% nárůst exportních zásilek. Podnikatelům chce pomoci na evropské trhy

Společnost DPD, přední přepravce v České republice i v Evropě, se dlouhodobě zabývá mezinárodní přepravou. Za tu v loňském roce firma utržila 490 milionů korun, což je o téměř 9 % více než v roce 2015. Společnost loni přepravila ze zahraničí do Česka 3 miliony zásilek, do zahraničí pak 1,5 milionu - což činí o 16 % více exportních zásilek než v předešlém roce. V roce 2017 chystá DPD řadu novinek pro firmy i koncové zákazníky. Jedná se například o zapojení do celoevropské sítě výdejních míst Pickup či edukativní workshopy a videa.

více >>
Zvolte stranu: Předchozí strana 11

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 28 21

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.