• LogisticNEWS
    O čem se mluví
Milan Ludvík

„U každé nové technologie či konceptu je třeba realistický pohled“

Ředitel české pobočky mezinárodní společnosti ZETES Milan Ludvik prosazuje principy dlouhodobé spolupráce se zákazníky. Ve společnosti ZETES pracuje už řadu let a budoucnost svého oboru vidí pozitivně, především ve směřování do rozmanitosti nabízených řešení podle potřeb jednotlivých oborů a zákazníků. S Milanem Ludvikem jsme hovořili nejen o aktuálních úkolech, které ve společnosti ZETES pomáhá zákazníkům řešit, ale také o jeho osobním životě a pohledu na svět.

více >>
Moderní vybavení skladů

Moderní vybavení skladu, cesta k vyšší efektivitě

Dnešní doba je dobou snižování nákladů a s tím souvisejícím zvyšováním efektivnosti procesů. Obecně platí, že náklady na manipulaci s materiálem a udržování zásob ve skladech tvoří přibližně 34 procent z celkových nákladů na oběh. Jednou z cest k vyšší efektivitě a nižším nákladům je, díky rychlosti a přesnosti procesů, automatizace. Existuje mnoho činností, které lze v moderních skladech automatizovat, neboli pracovníky nahradit stroji či systémy. V souvislosti s plánovanými investicemi je však vždy nutno přihlédnout ke stávajícím i budoucím objemům a činnostem společnosti.

více >>
kiekert

Kiekert Přelouč: Inovacemi reaguje na celosvětové trendy

Kiekert AG, technologický lídr automobilového průmyslu v oblasti zamykacích technologií, nadále pokračuje v rozšiřování svého českého vývojového a výrobního centra v Přelouči.

více >>
šmíd

ŠMÍDL si pochvaluje monitorovací systém GX SOLUTIONS

Logistická společnost Šmídl s.r.o. poskytuje komplexní logistické služby, ve kterých nechybí nabídka skladování. Pro svou flotilu manipulační techniky se nedávno rozhodla implementovat monitoring. Dodavatelem se stala firma GX Solutions, která má s monitorovacími systémy a jejich implementací bohaté dlouholeté zkušenosti. Už první zkušenosti s nasazeným monitorovacím systémem velmi rychle ukázaly růst úspor a efektivity při práci s manipulační technikou.

více >>
Jakub Holec

Průmyslové nemovitosti jsou v České republice atraktivní investicí

Česká realitně-poradenská společnost 108 AGENCY se od počátku svého působení zaměřuje na segment průmyslových nemovitostí. Díky zkušenostem z mezinárodních agentur spolu se znalostí místního trhu se podařilo společnosti stát se uznávaným partnerem v oblasti realitního poradenství a dnes také nejen v České republice. O tom, jak se dá i v nelehké době najít místo na trhu a vybudovat fungující společnost a především o současné situaci na tuzemském trhu průmyslových nemovitostí, jsme si povídali s Jakubem Holcem, majitelem 108 AGENCY.

více >>
Jipocar

Jipocar využívá elektroskútry pro ekologickou logistiku

Autopůjčovna Sixt ve spolupráci s energetickou skupinou E.ON Česká republika začala před dvěma roky pronajímat na svých pražských pobočkách elektroskútry. O tichá a ekologická vozidla mají zájem jednotlivci a využívají je i některé firmy pro rychlý rozvoz menších zásilek. Ale tyto skútry nalezly své uplatnění i ve velké logistické firmě – v jihlavské společnosti JIPOCAR, která je poskytovatelem komplexních služeb v oblasti přepravy, logistiky i celního řízení.

více >>
přístav

Na povinné vážení kontejnerů budou všichni připraveni

Od 1. července vstupuje v platnost dodatek k úmluvě SOLAS (Safety of Life at Sea Convention), který před dvěma lety schválila Mezinárodní námořní organizace IMO. Podle dodatku musí být každý kontejner přepravovaný po moři vybaven certifikátem o celkové hmotnosti. Problémy při uplatňování nových předpisů se týkají přímo či nepřímo všech účastníků logistického řetězce. Zajímalo nás proto, jak jsou na novou povinnost připraveni.

více >>
cng

Využívání CNG v dopravě a logistice roste a přináší úspory

Česká republika míří k většímu využívání CNG v dopravě a logistice. V loňském roce dosáhla spotřeba stlačeného zemního plynu CNG pro dopravu v ČR rekordních 43,6 milionů m3. Meziroční nárůst tak činil 46 procent, o 10 procent více než v předešlém roce. Spotřebu zčásti táhne státní podpora na pořízení CNG autobusů, přes 90 procent všech CNG automobilů však jsou osobní a lehká užitková vozidla.

více >>
nemovitosti

Na trhu nemovitostí se projevuje pozitivní ekonomická nálada

Dá se říci, že Česká republika zažívá opět oživení ekonomiky. To, a stále stoupající atraktivnost lokality pro zahraniční firmy se projevuje také na trhu kancelářských a průmyslových nemovitostí. Nabídka kancelářských prostor je na velmi dobré úrovni, stejně tak jako nabídka kvalitních pracovníků, což láká do Prahy stále více zahraničních firem. Jak se v této souvislosti změnilo chování a požadavky zákazníků jsme se zeptali několika odborníků z oblasti kancelářských a průmyslových realit a facility managementu.

více >>
DANIEL PRIBAN

Těším se na nové věci, které nabídneme zákazníkům

Daniel Priban před devatenácti lety zakládal českou pobočku německé společnosti TimoCom Soft- und Hardware GmbH, největší evropské platformy spojující přepravy a volné vozy pro všechny účastníky logistického řetězce. Díky jeho úsilí vybudovala česká pobočka širokou zákaznickou základnu a zajišťuje stálý rozvoj produktů pro český a slovenský trh. Dnes působí Daniel Priban jako obchodní ředitel a v oboru dopravy a logistiky je nepřehlédnutelnou osobností. Požádali jsme proto Daniela Pribana o odpovědi na několik otázek.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 52 70

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.