• LogisticNEWS
    O čem se mluví
ilustrační foto

Volkswagen Užitkové vozy a Würth nabízejí společně nejvyšší kvalitu

Volkswagen Užitkové vozy přináší s druhou generací modelové řady Crafter novou dimenzi individualizace lehkých užitkových vozidel a zákaznických služeb přesně podle požadavků klientů v nejrůznějších oborech podnikání. Tuto skutečnost dokládá i nově navázaná obchodní spolupráce se společností Würth, renomovaným výrobcem kvalitního vnitřního vybavení a regálových systémů pro lehké užitkové vozy. S produkty Würth i novým modelem Crafter se mohou zájemci seznámit nejen u prodejců značek Volkswagen Užitkové vozy, ale také v obchodní síti Würth a v rámci právě probíhající akce Crafter Experience Roadshow.

více >>
ilustrační foto

WMS: podpora expanze společnosti NUTREND

Přední český výrobce sportovních doplňků, výživy a potravin pro aktivní životní styl, společnost NUTREND, radikálně navyšuje výrobní a skladovací kapacity tak, aby mohla uspokojit rostoucí poptávku. Tato expanze by byla nemyslitelná bez robustního systému řízeného skladu – řešení dodaného společností Kodys, akreditovaným partnerem GS1 Czech Republic. Systém využívá výhod automatické identifikace pomocí čárového kódu GS1-128 s aplikačními identifikátory GS1 AI pro kódování šarže, exspirace a jazykové mutace zboží.

více >>
ilustrační foto

Logistika je náš klenot

ZOOT je jeden z největších e-shopů v České republice s módou. Staví na kvalitě svých služeb, rychlosti dodání a unikátním omni-channel konceptu, který spojuje to nejlepší z online a offline světa. Ten umožňuje zákazníkům zboží objednat přes internet, ale vyzkoušet si jej mohou v kamenných prodejnách. To sebou ovšem nese vysoké nároky na logistiku, jak z hlediska rychlého dodání, tak také logistiky vráceného zboží. Pod pokličku logistiky společnosti ZOOT a.s. nám umožnil nahlédnout manažer logistiky Libor Hudeček.

více >>
ilustrační foto

Zájem o kontraktní logistiku roste

Geis v České republice je součástí nadnárodní logistické skupiny Geis Group se sídlem v německém Bad Neustadtu. Na českém trhu působí od roku 1991 a nabízí zde jako jedna z mála firem skutečně komplexní přepravní a logistické služby „z jedné ruky“, od jednoduchých přepravních řešení až po speciální logistické projekty. Z České republiky jsou řízeny i všechny firmy skupiny Geis na Slovensku a v Polsku, což umožňuje klientům využívat stejný servis a kompaktní přepravní síť v těchto zemích.  O proměnách oboru a současné situaci na trhu B2C jsme si povídali s obchodním ředitelem Karlem Drbalem.

více >>
ilustrační foto

„Zaměřím se na rozvoj řešení v rámci koncepce Průmysl 4.0“

Jaroslav Žlábek stojí od února 2017 v čele společnosti Toyota Material Handling CZ s.r.o., předního dodavatele komplexních řešení v oblasti manipulace, logistiky a skladování. Na nové místo přišel po dvaceti letech působení v různých pozicích ve společnosti Schneider Group. Na začátku dubna jsme se s Jaroslavem Žlábkem setkali na tradiční prezentační akci Toyota Demo Days v Rudné u Prahy a hovořili s ním o jeho plánech a vizích, které chce uskutečnit v Toyotě.

více >>
Václav Klaus ml.

„Založit školu je dnes téměř jako postavit jadernou elektrárnu“

Václav Klaus mladší zná problematiku vzdělávání mladých lidí velmi dobře ze své praxe. Přes 15 let působil jako ředitel sítě škol PORG, které se neustále pohybovaly na čele všech srovnávacích žebříčků státních i nestátních škol. Byl spoluzakladatelem Asociace aktivních škol, je autorem několika matematických učebnic a pravidelně publikuje a vyjadřuje se ke všem významným společenským otázkám. Dnes je Václav Klaus expertem pro školství ODS. Letos přijal pozvání, aby vystoupil v odborném programu Dne české logistiky s přednáškou o vzdělávání v logistické sféře. Využili jsme jeho přítomnosti a po vystoupení mu položili několik otázek.

více >>
ilustrační foto

Společný podnik pro celoevropské vyúčtování mýtného Toll4Europe GmbH zahajuje obchodní činnost

Společnosti T-Systems International GmbH, Daimler AG a DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG založily společný podnik pro vývoj a poskytování evropské elektronické mýtné služby (EETS) pro vozidla s celkovou hmotností nad 3,5 tuny. Všechny příslušné úřady pro hospodářskou soutěž již vydaly souhlasné stanovisko k tomuto společnému podniku.

více >>
ilustrační foto

Skupina Deutsche Post DHL usiluje o logistiku s nulovými emisemi do roku 2050

  • Ambiciózní průběžné cíle v oblastech snižování emisí CO2, lokálních emisí, ekologických zákaznických řešení a zaměstnaneckých aktivit do roku 2025
  • Předchozí cíl pro ochranu klimatu byl splněn před stanoveným termínem
  • Frank Appel: „Rozhodnutí, která přijímáme dnes, ovlivní, jak budou za 30 let žít naše děti.“
více >>
ilustrační foto

Anketa Flotila roku 2017: Volkswagen slaví úspěchy v hlasování fleetových manažerů

Volkswagen opět dominuje anketě Flotila roku, v níž o vítězích rozhodují hlasy fleetových manažerů a prodejní výsledky. V letošním roce vybojovaly vítězství ve svých kategoriích modely Tiguan a Touran, třetími místy přispěly k medailovému zisku také modely Polo, Golf a Passat a v kategorii MPV bodovaly rovněž modely Multivan a Caddy značky Volkswagen Užitkové vozy na druhé a třetí pozici. Úspěchy završil nový Tiguan třetím místem v hlasování o Flotilovou novinku roku 2017.

více >>
ilustrační foto

Méně kamiónů na českých dálnicích a čistší vzduch?

Až tisíc jednotlivých jízd nákladních vozidel po dálnici D1 ušetří letos společnost Raben Logistics Czech díky unikátní dlouhé soupravě combi train. Toto řešení je ohleduplné k životnímu prostředí: výrazně redukuje nárůst dopravy a snižuje škodlivé emise.

více >>
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

Reliant s.r.o.

U Habrovky 1562/11 A

140 00 Praha 4

IČ: 49702726

DIČ: CZ49702726

Kontaktujte nás

e-mail: info@reliant.eu

tel: +420 241 44 52 70

Sledujte nás

Spisovná značka

C 22288 vedená u Městského soudu v Praze

Odkaz na PDF výpis z OR

 

Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.